قلم فیبر نوری برند اپترون مدل LEO-LP050-MT

( )

مشخصات کالا :

 • توان خروجی: 20mW
 • طول موج: 650nm -+ 10nm
 • آداپتور فیبر : Universial Adapter
 • منبع تغذیه : دو عدد باتری
 • برد : حداکثر تا 20 کیلومتر
 • جنس بدنه : پلاستیک با کیفیت

  توضیحات :
 • فقط محصولاتی شامل ارسال رایگان هستند که برچسب ارسال رایگان داشته باشند!
 • ارسال کالاهای رایگان در شهر شیراز تا سقف20 هزار تومان
 • کالاهایی که ارسال رایگان هستند،در صورت تحویل حضوری مبلغ 20 هزارتومان از فاکتور کم می شود.

اُپترون

1,470,000 تومان بدون مالیات.

160 گرم
قلم فیبر نوری
اپترون
LEO-LP050-MT
ابزار شبکه
سینگل مود - مالتی مود
حداکثر تا 20 کیلومتر
SC , FC , ST 2.5mm
650 نانو متر
دو عدد باتری 2AA

هنگامی که لینک جدید فیبر نصب می کنید و یا عیب یابی شبکه ی موجود را انجام می دهید، هر چه سریع تر بتوانید مشکل را بیابید، می توانید آن را سریعترحل کنید. برای تعیین محل خطاها در کابل های فیبر نوری در یک زمان کوتاه، دستگاه های تست مختلف فیبر نوری جهت یافتن خطاها و اشکالات کابل فیبر نوری استفاده می شود، مانند OTDR. به این دلیل که OTDR هنگام عملیات تست دارای Dead Zone می باشد، یک دستگاه تست ساده و مفید که در ناحیه ‏ OTDR ،Dead Zone‏ کار می کند می توان به عنوان وسیله جانبی استفاده نمود. آن را به عنوان قلم نوری یا VFL می شناسند که همچنین می تواند به تنهایی برای پیدا کردن خطاها در کابل فیبر نوری برای صرفه جویی در زمان در برخی شرایط استفاده شود.

قلم نوری چیست؟

VFL در حال حاضر یکی از دستگاه های تست فیبر نوری برای ردیابی فیبرهای نوری، بررسی پیوستگی فیبر و پیدا کردن خطاها مانند شکستگی، جوش فیوژن بد، پیچهای تند در کابل فیبر نوری، مورد استفاده قرار می گیرد.محبوب ترین قلم های نوری مانند شکل زیر به شکل مداد یا فرم دستی می باشند.

قلم نوری چگونه کار می کند؟

نور برای انتقال سیگنال بر روی فیبر نوری معمولا از طول موج 1300-1650 نانومتر استفاده میکند که برای چشم غیر مسلح مرئی است. بر خلاف OTDR که در آن از زمان پرتو و دامنه پالس منعکس شده در کابل فیبر نوری برای شناسایی و اندازه گیری خطاها در کابل فیبر نوری استفاده می کند، قلم نوری از نور مرئی در طول موج 360 تا 670 نانومتر برای شناسایی مستقیم محل خطا در کابل فیبر نوری استفاده می کند. نور مرئی در هسته مرکزی فیبر منتقل می شود تا جایی که خطا اتفاق بیفتد و از آن بیرون بزند. نور خارج شده در محل خطا از روکش فیبر یا کابل با تابش نور مناسب دیده می شود. این گونه قلم نوری محل وقوع خطا را نشان می دهد.

تابش نور قلم نوری هم به صورت پیوسته و هم به صورت پالسی می باشد. تابش منبع نور در قلم نوری معملا در رنج 1 یا 2 کیلوهرتز می باشد که توسط بازار تأمین می شود. توان خروجی معمولا 1 میلی وات یا کمتر است و فاصله ی عملکرد آن 2 تا 5 کیلومتر است.

<ا3> چگونه می توان از قلم نوری استفاده کرد؟

استفاده از قلم نوری بسیار آسان می باشد. روش استفاده از قلم نوری به شیوه زیر می باشد: قدم اول: کاور پلاستیکی کانکتور از دو انتهای کابل فیبر نوری برای تست بردارید. قدم دوم: قلم نوری به یکی از دو سر انتهایی کابل متصل کنید. دکمه تستر قلم نوری را بزنید و نوری که از سر دیگر آن بیرون می آید را مشاهده کنید. این امر به صورت ساده پیوستگی لینک نوری را نشان می دهد. قدم سوم: این کار را با فیبرهای مختلف امتحان تکرار کنید. نور نشتی از جوش های نامناسب را چک کنید. این امر شیوه ساده بصری برای یافتن خطا برای اتصالات و جوش های نامناسب را نشان می دهد. قدم چهارم: تمام تجهیزات را از هم جدا کنید و کاور پلاستیکی کانکتورها را بگذارید و حالت آن را به شیوه قبل برگردانید.

به نکات زیر در هنگام استفاده از قلم نوری توجه کنید
1. هیچ گاه مستقیما به نور خروجی قلم نوری نگاه نکنید.
2. هنگامی که از قلم نوری استفاده نمی کنید کاور آن را برای جلوگیری از نشستن گرد و خاک بگذارید.
3. استفاده از قلم نوری برای کابل های با رنگ تیره و آرموردار توصیه نمی شود.
با استفاده از اصول فنی ساده اما مفید، قلم نوری در برخی موارد به صورت جداگانه می تواند یک راه حل اقتصادی و به صرفه در زمان برای یافتن خطا در کابل های فیبر نوری را فراهم کند. در حالی که کار به عنوان لوازم جانبی OTDR، VFL همراه با OTDR، می تواند بهترین راه حل برای یافتن خطاهای فیبر برای تکنسین فیبر نوری را فراهم کند.